1912 Yaz Olimpiyatları'nda bisiklet - Erkekler bireysel zamana karşı yarış

1912 Yaz Olimpiyatları'nda erkekler bireysel zamana karşı yarış
Tarih7 Temmuz
Ülke sayısı16
Sporcu sayısı123
Madalya sahipleri
Altın madalya   Güney Afrika
Gümüş madalya   Büyük Britanya
Bronz madalya   Amerika Birleşik Devletleri
1920

Erkekler bireysel zamana karşı yarış, 1912 Yaz Olimpiyatları'nda bisiklet programındaki kategorilerden biriydi. 7 Temmuz'da yapılan mücadele 196 mil (315,385 kilometre) üzerinden gerçekleşti.

Sonuçlar

Sıra Sporcu Derece
1  Rudolph Lewis (RSA) 10:42:39.0
2  Frederick Grubb (GBR) 10:51:24.2
3  Carl Schutte (USA) 10:52:38.8
4  Leonard Meredith (GBR) 11:00:02.6
5  Frank Brown (CAN) 11:01:00.0
6  Antti Raita (FIN) 11:02:20.3
7  Erik Friborg (SWE) 11:04:17.0
8  Ragnar Malm (SWE) 11:08:14.5
9  Axel Persson (SWE) 11:10:59.6
10  Algot Lönn (SWE) 11:12:02.5
11  Alvin Loftes (USA) 11:13:51.3
12  Alex Ekström (SWE) 11:14:50.7
13  Albert Krushel (USA) 11:17:30.2
14  Birger Andreassen (NOR) 11:20:14.6
15  Henrik Morén (SWE) 11:21:31.9
16  John Wilson (GBR) 11:21:43.0
17  Walden Martin (USA) 11:23:55.2
18  Charles Moss (GBR) 11:23:55.8
19  Werner Karlsson (SWE) 11:24:18.0
20  Joseph Kopsky (USA) 11:27:06.0
21  Vilho Tilkanen (FIN) 11:28:38.5
22  William Hammond (GBR) 11:29:16.8
23  Robert Rammer (AUT) 11:30:40.8
24  Robert Thompson (GBR) 11:31:16.0
25  Olaf Meyland-Smith (DEN) 11:32:24.2
26  Franz Lemnitz (GER) 11:34:32.2
27  Rudolf Baier (GER) 11:35:01.5
28  John Becht (USA) 11:35:04.8
29  Stanley Jones (GBR) 11:37:40.6
30  Herbert Gayler (GBR) 11:39:01.8
31  Adolf Kofler (AUT) 11:39:32.6
32  Charles Hansen (DEN) 11:40:04.0
33  Oswald Rathmann (GER) 11:40:18.4
34  Johan Kankkonen (FIN) 11:41:35.5
35  John Miller (GBR) 11:44:01.6
36  Georg Warsow (GER) 11:45:24.0
37  Francis Higgins (GBR) 11:45:44.5
38  Arthur Gibbon (GBR) 11:46:00.2
39  Charles Davey (GBR) 11:47:26.3
40  Joseph Racine (FRA) 11:50:32.7
41  David Stevenson (GBR) 11:52:55.0
42  Alberto Downey (CHI) 11:53:02.5
43  Rudolf Kramer (AUT) 11:53:12.8
44  Otto Männel (GER) 11:53:27.4
45  Josef Hellensteiner (AUT) 11:54:00.2
46  Josef Zilker (AUT) 11:54:38.7
47  Paul Henrichsen (NOR) 11:55:23.2
48  Johannes Reinwaldt (DEN) 11:57:20.0
49  Charles Hill (GBR) 11:57:56.5
50  André Capelle (FRA) 11:59:48.4
51  Gunnar Björk (SWE) 12:00:49.4
52  Alois Wacha (AUT) 12:01:12.4
53  Godtfred Olsen (DEN) 12:06:18.8
54  Jesse Pike (USA) 12:06:21.6
55  Wilhelm Rabe (GER) 12:06:55.8
56  Jerome Steinert (USA) 12:08:32.3
57  Josef Rieder (GER) 12:12:32.4
58  Cárlos Koller (CHI) 12:13:49.2
59  Ernest Merlin (GBR) 12:16:08.6
60  Andrejs Apsītis (RUS) 12:18:20.6
61  Martin Koch (GER) 12:18:22.5
62  Robert Birker (GER) 12:19:27.6
63  Bohumil Rameš (BOH) 12:20:12.2
64  René Gagnet (FRA) 12:20:32.6
65  Anton Hansen (NOR) 12:21:23.7
66  Hjalmar Väre (FIN) 12:21:29.2
67  Michael Walker (GBR) 12:27:49.9
68  James Stevenson (GBR) 12:27:50.8
69  Arturo Friedemann (CHI) 12:28:20.8
70  Frank Meissner (USA) 12:29:09.0
71  Francis Guy (GBR) 12:32:19.4
72  Valdemar Nielsen (DEN) 12:33:09.2
73  István Müller (HUN) 12:39:28.0
74  José Torres (CHI) 12:39:39.5
75  János Henzsel (HUN) 12:42:16.3
76  Hermann Smiel (GER) 12:49:01.6
77  Gyula Mazur (HUN) 12:50:55.8
78  George Watson (CAN) 12:52:22.2
79  Carl Lüthje (GER) 13:00:31.8
80  Ralph Mecredy (GBR) 13:03:39.0
81  John Walker (GBR) 13:15:50.2
82  Matthew Walsh (GBR) 13:31:17.0
83  Georges Valentin (FRA) 13:33:59.5
84  Ignác Teiszenberger (HUN) 13:38:35.8
85  Bernhard Doyle (GBR) 13:42:11.8
86  George Corsar (GBR) 13:51:22.8
87  Václav Tintěra (BOH) 14:10:34.6
88  Bohumil Kubrycht (BOH) 14:11:21.0
89  Étienne Chéret (FRA) 14:15:18.1
90  Arthur Griffiths (GBR) 14:15:24.0
91  Gaston Alancourt (FRA) 14:23:59.3
92  Pierre Peinaud (FRA) 14:49:59.4
93  André Lepère (FRA) 15:03:18.1
94  Alexis Michiels (FRA) 15:15:59.2
-  Louis Bès (FRA) DNF
 Fyodor Borisov (RUS) DNF
 Fridrihs Bošs (RUS) DNF
 Jēkabs Bukse (RUS) DNF
 Karl Gulbrandsen (NOR) DNF
 Juho Jaakonaho (FIN) DNF
 Otto Jensen (DEN) DNF
 John Kirk (GBR) DNF
 Augusts Kepke (RUS) DNF
 Kārlis Kepke (RUS) DNF
 František Kundert (BOH) DNF
 Karl Landsberg (SWE) DNF
 Hjalmar Levin (SWE) DNF
 Jānis Līvens (RUS) DNF
 Carl Lundquist (SWE) DNF
 Jacques Marcault (FRA) DNF
 Valdemar Christoffer Nielsen (DEN) DNF
 Carl Olsen (NOR) DNF
 Hans Olsen (DEN) DNF
 Jean Patou (BEL) DNF
 Arvid Pettersson (SWE) DNF
 Sergey Pesteryev (RUS) DNF
 Jānis Prātnieks (RUS) DNF
 Edgars Rihters (RUS) DNF
 René Rillon (FRA) DNF
 Martin Sæterhaug (NOR) DNF
 Arthur Stokes (GBR) DNF
 Károly Teppert (HUN) DNF
 Jan Vokoun (BOH) DNF

Kaynakça

  • Bergvall, Erik (ed.) (1913). Adams-Ray, Edward (trans.)., ed. The Official Report of the Olympic Games of Stockholm 1912. Stockholm: Wahlström & Widstrand.
  • sports-reference.com30 Nisan 2010 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.