Madalya Tablosu

      Host nation

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1 Almanya 5 5 6 16
2  İsveç 4 2 1 7
3  Hollanda 3 2 0 5
4  Büyük Britanya 2 2 1 5
5 Macaristan 1 2 1 4
6  Avusturya 1 0 2 3
7  Fransa 0 2 0 2
8 İtalya 0 1 2 3
9  Belçika 0 0 2 2
10  Çekoslovakya 0 0 1 1
Total 16 16 16 48

Madalya Özeti

Dalış

Erkekler maçı
Event Altın Gümüş Bronz
3 m sıçrama tahtası Ewald Riebschläger
Almanya
7/173.86 Edmund Lindmark
 İsveç
16.5/159.86 Luciano Gozzi
İtalya
18/160.14
Platform Hans Luber
Almanya
7/114.86 Ewald Riebschläger
Almanya
11/111.24 Ezio Selva
İtalya
18/100.64
Kadınlar Maçı
Event Altın Gümüş Bronz
3 m sıçrama tahtası Klara Bornett
 Avusturya
5/103.32 Lini Söhnchen
Almanya
11/91.96 Hanni Rehborn
Almanya
14/86.24
Platform Isabelle White
 Büyük Britanya
5/36.40 Irène Savollon
 Fransa
12.5/32.40 Eva Olliwier
 İsveç
14/32.20

Yüzüş

Erkekler maçı
Event Altın Gümüş Bronz
100 m serbest Arne Borg
 İsveç
1:00.0 István Bárány
Macaristan
1:03.2 August Heitmann
Almanya
1:03.4
400 m serbest Arne Borg
 İsveç
5:08.6 Herbert Heinrich
Almanya
5:15.8 Václav Antoš
 Çekoslovakya
5:16.2
1500 m serbest Arne Borg
 İsveç
19:07.2
WR
Giuseppe Perentin
İtalya
21:50.4 Joachim Rademacher
Almanya
22:00.0
100 m sırt ütü yüzüş Eskil Lundahl
 İsveç
1:17.4 Aladár Bitskey
Macaristan
1:17.6 Gustav Fröhlich
Almanya
1:17.8
200 m kurbağalama yüzüş Erich Rademacher
Almanya
2:55.2 Wilhelm Prasse
Almanya
2:58.0 Louis Van Parijs
 Belçika
2:59.8
4×200 m serbest röle Almanya
August Heitmann
Joachim Rademacher
Friedrich Berger
Herbert Heinrich
9:49.6
WR
 İsveç
Åke Borg
Aulo Gustafsson
Eskil Lundahl
Arne Borg
9:52.0 Macaristan
Géza Szigritz
Rezsö Wanie
András Wanié
István Bárány
10:36.0
Kadınlar maçı
Event Altın Gümüş Bronz
100 m serbest Maria Vierdag
 Hollanda
1:15.0 Joyce Cooper
 Büyük Britanya
1:15.0 Charlotte Lehmann
Almanya
1:16.1
400 m serbest Marie Braun
 Hollanda
6:11.8 Marion Laverty
 Büyük Britanya
6:13.6 Fritzi Löwy
 Avusturya
6:21.0
100 m sırt üstü yüzme Willy den Turk
 Hollanda
1:24.6 Marie Braun
 Hollanda
1:26.2 Phyllis Harding
 Büyük Britanya
1:30.8
200 m kurbağalama yüzüş Hilde Schrader
Almanya
3:20.4 Charlotte Mühe
Almanya
3:25.2 Hedy Bienenfeld
 Avusturya
3:27.0
4×100 m serbest röle  Büyük Britanya
Marion Laverty
Valerie Davies
Ellen King
Joyce Cooper
5:11.0  Hollanda
Truus Klapwijk
Willy den Turk
Marie Braun
Maria Vierdag
5:11.6 Almanya
Charlotte Lehmann
Anni Rehborn
Marianne Schmidt
Reni Erkens
5:12.8

Su Topu

Event Altın Gümüş Bronz
Erkekler turnuvası  Macaristan  Fransa  Belçika