Madalya Tablosu

      Host nation

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1 Macaristan 5 2 2 9
2 Almanya 3 4 4 11
3  Hollanda 3 2 0 5
4  Avusturya 2 1 1 4
5  Büyük Britanya 1 3 3 7
6  Fransa 1 2 2 5
7  Finlandiya 1 0 0 1
8 İtalya 0 1 3 4
9  İsveç 0 1 0 1
10  Çekoslovakya 0 0 1 1
Total 16 16 16 48

Madalya Özeti

Dalış

Erkekler maçı
Event Altın Gümüş Bronz
3 m sıçrama tahtası Ewald Riebschläger
Almanya
136.22 Maurice Lepage
 Fransa
135.32 Willi Neumann
Almanya
134.38
Platform Josef Staudinger
 Avusturya
111.82 Willi Neumann
Almanya
108.90 Ewald Riebschläger
Almanya
107.96
Erkekler maçı
Event Altın Gümüş Bronz
3 m sıçrama tahtası Olga Jordan
Almanya
77.00 Madi Epply
 Avusturya
72.86 ? Schlüter
Almanya
69.??
Platform Madi Epply
 Avusturya
34.28 Ingeborg Sjöqvist
 İsveç
33.62 R Cretté-Flavier
 Fransa
32.94

Yüzme

Erkekler maı
Event Altın Gümüş Bronz
100 m serbest István Bárány
Macaristan
59.8 András Székely
Macaristan
1:00.8 Pavel Steiner
 Çekoslovakya
1:03.0
400 m serbest István Bárány
Macaristan
5:04.0 Jean Taris
 Fransa
5:04.2 Paolo Costoli
İtalya
5:16.8
1500 m serbest Olivér Halassy
Macaristan
20:49.0 Giuseppe Perentin
İtalya
20:50.6 Paolo Costoli
İtalya
21:09.4
100 m sırt üstü yüzüş Gerhard Deutsch
Almanya
1:14.8 Aladár Bitskey
Macaristan
1:15.8 Károly Nagy
Macaristan
1:16.2
200 m kurbağalama yüzüş Ivo Reingoldt
 Finlandiya
2:52.2 Karl Wittenberg
Almanya
2:54.4 Erwin Sietas
Almanya
2:55.0
4×200 m serbest röle Macaristan
András Wanié
László Szabados
András Székely
István Bárány
9:34.0
WR
Almanya
Karl Schubert
Raimund Deiters
Hans Balk
Herbert Heinrich
9:48.6 İtalya
Antonio Conelli
Sirio Bianchini
Ettore Baldo
Paolo Costoli
9:49.0
Kadınlar maçı
Event Altın Gümüş Bronz
100 m serbest Yvonne Godard
 Fransa
1:10.0 Willy den Ouden
 Hollanda
1:11.8 Joyce Cooper
 Büyük Britanya
1:12.0
400 m serbest Marie Braun
 Hollanda
5:42.0 Joyce Cooper
 Büyük Britanya
5:54.0 Yvonne Godard
 Fransa
5:55.4
100 m sırt üstü yüzüş Marie Braun
 Hollanda
1:22.8 Joyce Cooper
 Büyük Britanya
1:23.6 Phyllis Harding
 Büyük Britanya
1:24.8
200 m kurbağalama yüzüş Cecelia Wolstenholme
 Büyük Britanya
3:16.4 Jenny Kastein
 Hollanda
3:18.2 Margery Hinton
 Büyük Britanya
3:20.4
4×100 m serbest röle  Hollanda
Truus Baumeister
Maria Vierdag
Willy den Ouden
Marie Braun
4:55.0  Büyük Britanya
Valerie Davies
Phyllis Harding
Jean McDowell
Joyce Cooper
5:00.8 Macaristan
Margit Mallasz
Ilona Tóth
Margit Sipos
Magda Lenkei
5:02.2

Su Topu

Event Altın Gümüş Bronz
Erkekler turnuvası  Macaristan  Almanya  Avusturya