Madalya Tablosu

      Host nation

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1 Almanya 5 7 2 14
2  Danimarka 5 1 1 7
3  Hollanda 2 3 4 9
4  İsveç 2 1 0 3
5  Büyük Britanya 1 3 5 9
6 Macaristan 1 0 3 4
7  Fransa 0 1 0 1
8  Yugoslavya 0 0 1 1
8  Belçika 0 0 1 1
Total 16 16 17 49[1]

Madalya Özeti

Dalış

Erkekler maçı
Event Altın Gümüş Bronz
3 m sıçrama tahtası Erhard Weiß
Almanya
148.02 Fritz Haster
Almanya
137.50 Frederick Hodges
 Büyük Britanya
132.52
10 m yüksek tahta Erhard Weiß
Almanya
124.67 Hans Kitzig
Almanya
121.53 László Hidvégi
Macaristan
107.22
Kadınlar maçı
Event Altın Gümüş Bronz
3 m sıçrama tahtası Betty Slade
 Büyük Britanya
103.60 Gerda Daumerlang
Almanya
102.28 Edna Child
 Büyük Britanya
100.40
10 m yüksek tahta Inge Beeken
 Danimarka
37.09 Ann-Margret Nirling
 İsveç
36.92 Suse Heinze
Almanya
36.39

Yüzme

Erkekler maçı
Event Altın Gümüş Bronz
100 m serbest Kees Hoving
 Hollanda
59.8 Frederick Dove
 Büyük Britanya
1:00.6 István Kőrösi
Macaristan
1:01.2
400 m serbest Björn Borg
 İsveç
4:51.6 Werner Plath
Almanya
4:56.2 Norman Wainwright
 Büyük Britanya
4:56.3
1500 m serbeset röle Björn Borg
 İsveç
19:55.6 Bob Leivers
 Büyük Britanya
19:57.0 Heinz Arendt
Almanya
20:12.6
100 m sırt üstü yüzüş Heinz Schlauch
Almanya
1:09.0 Gerhard Nüsske
Almanya
1:10.8 Árpád Lengyel
Macaristan
Stans Scheffer
Hollanda
1:12.0
200 m kurbağalama yüzüş Joachim Balke
Almanya
2:45.8 Erwin Sietas
Almanya
2:45.9 Anton Cerer
 Yugoslavya
2:47.6
4×200 m serbest röle Almanya
Werner Birr
Wolfgang Heimlich
Hans Freese
Werner Plath
9:17.6  Fransa
Roland Pallard
Christian Talli
René Cavalero
Alfred Nakache
9:22.6  Büyük Britanya
Frederick Dove
Kenneth Deane
Bob Leivers
Norman Wainwright
9:24.6
Kadınlar maçı
Event Altın Gümüş Bronz
100 m serbest Ragnhild Hveger
 Danimarka
1:06.2 Birte Ove-Petersen
 Danimarka
1:06.8 Rie van Veen
 Hollanda
1:08.4
400 m serbest Ragnhild Hveger
 Danimarka
5:09.0 Rie van Veen
 Hollanda
5:27.7 Fernande Caroen
 Belçika
5:33.4
100 m sırt üstü yüzüş Cor Kint
 Hollanda
1:15.0 Iet van Feggelen
 Hollanda
1:15.9 Birte Ove-Petersen
 Danimarka
1:17.0
200 m kurbağalama yüzüş Inge Sørensen
 Danimarka
3:05.4 Doris Storey
 Büyük Britanya
3:06.0 Jopie Waalberg
 Hollanda
3:06.2
4×100 m serbest röle  Danimarka
Eva Arndt Riise
Gunvor Kraft
Birte Ove-Petersen
Ragnhild Hveger
4:31.6  Hollanda
Alie Stijl
Trude Malcorps
Rie van Veen
Willy den Ouden
4:39.5  Büyük Britanya
Zilpha Grant
Joyce Harrowby
Margery Hinton
Olive Wadham
4:51.4

Su Topu

Event Altın Gümüş Bronz
Erkekler turnuvası  Macaristan  Almanya  Hollanda
  1. ^ Two bronze medals were awarded on the men's 100 metre backstroke event