Madalya Tablosu

      Host nation

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Fransa 4 6 2 12
2  Hollanda 4 4 3 11
3  Batı Almanya 4 2 2 8
4  İsveç 2 2 2 6
5  Danimarka 1 1 4 6
6  Belçika 1 0 0 1
7  Avusturya 0 1 0 1
8  Yugoslavya 0 0 3 3
Total 16 16 16 48

Madalya Özeti

Dalış

Erkekler maçı
Event Altın Gümüş Bronz
3 m sıçrama tahtası Hans Aderhold
 Batı Almanya
183.68 G Hernande
 Fransa
174.66 Werner Sobek
 Batı Almanya
167.88
10 m platform Günther Haase
 Batı Almanya
158.13 Werner Sobek
 Batı Almanya
141.54 Thomas Christiansen
 Danimarka
140.94
Kadınlar maçı
Event Altın Gümüş Bronz
3 m sıçrama tahtası Madeleine Moreau
 Fransa
155.58 Nicole Pellissard
 Fransa
140.64 Birte Christoffersen
 Danimarka
129.63
10 m platform Nicole Pellissard
 Fransa
85.67 Alma Staudinger
 Avusturya
82.38 Birte Christoffersen
 Danimarka
82.31

Yüzme

Erkekler maçı
Event Altın Gümüş Bronz
100 m serbest Alexandre Jany
 Fransa
57.7 Göran Larsson
 İsveç
59.4 Joris Tjebbes
 Hollanda
1:00.3
400 m serbest Alexandre Jany
 Fransa
4:48.0 Jean Boiteux
 Fransa
4:50.1 Hans-Günther Lehmann
 Batı Almanya
4:51.2
1500 m serbest Hans-Günther Lehmann
 Batı Almanya
19:48.2 Jean Boiteux
 Fransa
19:48.4 Jo Bernardo
 Fransa
20:06.7
100 m sırt üstü yüzüş Göran Larsson
 İsveç
1:09.4 Kees Kievit
 Hollanda
1:09.7 Boris Škanata
 Yugoslavya
1:10.8
200 m kurbağalama yüzüş Herbert Klein
 Batı Almanya
2:38.6 Maurice Lusien
 Fransa
2:40.9 Bengt Rask
 İsveç
2:43.8
4×200 m serbest röle  İsveç
Tore Sjunnerholm
Per-Olof Östrand
Olle Johansson
Göran Larsson
9:06.5  Fransa
Willy Blioch
Joseph Bernardo
Jean Boiteux
Alexander Jany
9:10.0  Yugoslavya
Branko Vidovic
Andrej Kvinc
Mislav Stipetic
Marijan Stipetic
9:12.7
Kadınlar maçı
Event Altın Gümüş Bronz
100 m serbest Irma Heijting-Schuhmacher
 Hollanda
1:06.4 Marie-Louise Linssen-Vaessen
 Hollanda
1:07.1 Greta Andersen
 Danimarka
1:07.9
400 m serbest Greta Andersen
 Danimarka
5:30.9 Irma Heijting-Schuhmacher
 Hollanda
5:31.2 Colette Thomas
 Fransa
5:37.4
100 m sırt üstü yüzüş Ria van der Horst
 Hollanda
1:17.1 Gertrud Herrbruck
 Batı Almanya
1:17.8 Greetje Gaillard
 Hollanda
1:17.9
200 m kurbağalama yüzüş Raymonde Vergauwen
 Belçika
3:00.1 Lies Bonnier
 Hollanda
3:01.8 Jannie de Groot
 Hollanda
3:02.2
4×100 m serbest röle  Hollanda
Ans Massaar
Hannie Termeulen
Marie-Louise Linssen-Vaessen
Irma Heijting-Schuhmacher
4:33.9  Danimarka
Greta Olsen
Ulla Madsen
Mette Petersen
Greta Andersen
4:43.1  İsveç
Marianne Lundqvist
Gisela Tidholm
Ingegard Fredin
Elisabeth Ahlgren
4:44.7

Su Topu

Event Altın Gümüş Bronz
Erkekler Turnuvası  Hollanda  İsveç  Yugoslavya