Olimpiyat Oyunları'nda Almanya
IOC kodu  GER
NOC Almanya Olimpiyat Komitesi
Resmî sitewww.dosb.de (Almanca)
1956 Yaz Olimpiyatları'nda
Sporcular 15 sporda 158 sporcu
Bayrak taşıyıcısı Karl-Friedrich Haas (Melbourne)
Fritz Thiedemann (Stockholm)
Madalyalar
Derece: 7
Altın
6
Gümüş
13
Bronz
7
Toplam
26
Olimpiyatlar tarihi (özet)
Yaz Olimpiyatları
1896 • 1900 • 1904 • 1908 • 1912 • 1920 • 1924 • 1928 • 1932 • 1936 • 1948 • 1952 • 19561 • 19601 • 19641 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012
Kış Olimpiyatları

1924 • 1928 • 1932 • 1936 • 1948 • 1952 • 19561 • 19601 • 19641 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1994 • 1998 • 2002 • 2006 • 2010 • 2014

1Birleşik Almanya Takımı olarak

İlgili diğer katılımlar
Batı Almanya Batı Almanya (1968-1988)
Doğu Almanya Doğu Almanya (1968-1988)
 Saar (1952)

Almanya, Avustralya'nın Melbourne şehrinde düzenlenen 1956 Yaz Olimpiyatları'na 15 sporda mücadele eden 158 sporcu ile katıldı. Oyunlarda "Birleşik Almanya Takımı" adıyla mücadele eden Almanya'yı temsil eden sporcular, Batı Almanya, 1952 Yaz Olimpiyatları'na sporcu göndermemiş olan Doğu Almanya ve 1952'deki oyunlara farklı bir ülke olarak katılan Saar'dan gelmişti.

Madalya kazananlar

Madalya Sporcu Spor Kategori
11 Altın Hans Günter Winkler Binicilik Bireysel engel atlama
11 Altın Hans Günter Winkler
Fritz Thiedemann
Alfons Lütke-Westhues
Binicilik Takım engel atlama
11 Altın Wolfgang Behrendt Boks Erkekler 54 kg
11 Altın Helmut Bantz Jimnastik Erkekler atlama
11 Altın Michel Scheuer
Meinrad Miltenberger
Kano Erkekler K-2 1000 metre
11 Altın Ursula Happe Yüzme Kadınlar 200 metre kurbağalama
22 Gümüş Karl-Friedrich Haas Atletizm Erkekler 400 metre
22 Gümüş Klaus Richtzenhain Atletizm Erkekler 1500 metre
22 Gümüş Christa Stubnick Atletizm Kadınlar 100 metre
22 Gümüş Christa Stubnick Atletizm Kadınlar 200 metre
22 Gümüş Gisela Köhler Atletizm Kadınlar 80 metre engelli
22 Gümüş Harry Kurschat Boks Erkekler 60 kg
22 Gümüş Fritz Briel
Theo Kleine
Kano Erkekler K-2 10.000 metre
22 Gümüş Therese Zenz Kano Kadınlar K-1 500 metre
22 Gümüş August Lütke-Westhues Binicilik Bireysel konkur komple
22 Gümüş August Lütke-Westhues
Otto Rothe
Klaus Wagner
Binicilik Takım konkur komple
22 Gümüş Liselott Linsenhoff
Anneliese Küppers
Hannelore Weygand
Binicilik Takım at terbiyesi
22 Gümüş Karl-Heinrich von Groddeck
Horst Arndt
Rainer Borkowsky
Kürek Erkekler dümencili çiftler
22 Gümüş Wilfried Dietrich Güreş Erkekler grekoromen +87 kg
33 Bronz Heinz Fütterer
Leonhard Pohl
Lothar Knörzer
Manfred Germar
Atletizm Erkekler 4 x 100 metre bayrak yarışı
33 Bronz Marianne Werner Atletizm Kadınlar gülle atma
33 Bronz Michel Scheuer Kano Erkekler K-1 10.000 metre
33 Bronz Reinhold Pommer
Horst Tüller
Gustav-Adolf Schur
Bisiklet Erkekler takım yol yarışı
33 Bronz Liselott Linsenhoff Binicilik Bireysel at terbiyesi
33 Bronz Almanya Erkek Millî Çim Hokeyi Takımı
Çim hokeyi Erkekler
33 Bronz Eva-Maria ten Elsen Yüzme Kadınlar 200 metre kurbağalama

Dış bağlantılar