Olimpiyat Oyunları'nda Avustralya
IOC kodu  AUS
NOC Avustralya Olimpiyat Komitesi
Resmî sitewww.olympics.com.au (İngilizce)
1956 Yaz Olimpiyatları'nda
Sporcular 19 sporda 298 sporcu
Bayrak taşıyıcısı Mervyn Wood
Madalyalar
Derece: 3
Altın
13
Gümüş
8
Bronz
14
Toplam
35
Olimpiyatlar tarihi (özet)
Yaz Olimpiyatları

*Yeni Zelanda ile birlikte ve Avustralasya adıyla

Kış Olimpiyatları

Avustralya, ülkenin Melbourne şehrinde düzenlenen 1956 Yaz Olimpiyatları'na ev sahipliği yaptı ve 298 sporcuyla (254 erkek, 44 kadın) katıldı.

Madalya kazananlar

Madalya Sporcu Spor Kategori
11 Altın Betty Cuthbert Atletizm Kadınlar 100 m
11 Altın Betty Cuthbert Atletizm Kadınlar 200 m
11 Altın Shirley Strickland Atletizm Kadınlar 80 m engelli
11 Altın Norma Croker
Betty Cuthbert
Fleur Wenham
Shirley Strickland
Atletizm Kadınlar 4x100 m
11 Altın Joey Browne
Anthony Marchant
Bisiklet Erkekler tandem
11 Altın Jon Henricks Yüzme Erkekler 100 m serbest
11 Altın Murray Rose Yüzme Erkekler 400 m serbest
11 Altın Murray Rose Yüzme Erkekler 1500 m serbest
11 Altın David Theile Yüzme Erkekler 100 m sırtüstü
11 Altın John Devitt
Jon Henricks
Kevin O'Halloran
Murray Rose
Yüzme Erkekler 4x200 m serbest
11 Altın Dawn Fraser Yüzme Kadınlar 100 m serbest
11 Altın Lorraine Crapp Yüzme Kadınlar 400 m serbest
11 Altın Lorraine Crapp
Dawn Fraser
Faith Leech
Sandra Morgan
Yüzme Kadınlar 4x100 m serbest
22 Gümüş Graham Gipson
Kevan Gosper
Leon Gregory
David Lean
Atletizm Erkekler 4x100 m
22 Gümüş Chilla Porter Atletizm Erkekler yüksek atlama
22 Gümüş Stuart MacKenzie Kürek Erkekler tek çifte
22 Gümüş John Scott
Roland Tasker
Yelken 12m² Sharpie
22 Gümüş John Monckton Yüzme Erkekler 100 m sırtüstü
22 Gümüş John Devitt Yüzme Erkekler 100 m serbest
22 Gümüş Lorraine Crapp Yüzme Kadınlar 100 m serbest
22 Gümüş Dawn Fraser Yüzme Kadınlar 400 m serbest
33 Bronz Hector Hogan Atletizm Erkekler 100 m
33 Bronz John Landy Atletizm Erkekler 1500 m
33 Bronz Allan Lawrence Atletizm Erkekler 10.000 m
33 Bronz Marlene Mathews Atletizm Kadınlar 100 m
33 Bronz Marlene Mathews Atletizm Kadınlar 200 m
33 Bronz Norma Thrower Atletizm Kadınlar 80 m engelli
33 Bronz Kevin Hogarth Boks Erkekler velter sıklet
33 Bronz Dick Ploog Bisiklet Erkekler sprint
33 Bronz Walter Brown
Dennis Green
Kano Erkekler K-2 10000 m
33 Bronz Murray Riley
Mervyn Wood
Kürek Erkekler iki çifte
33 Bronz Michael Aikman
Angus Benfield
David Boykett
Bryan Doyle
Harold Hewitt
James Howden
Walter Howell
Garth Manton
Adrian Monger
Kürek Erkekler sekizli
33 Bronz Douglas Buxton
Devereaux Mytton
Jock Sturrock
Yelken 5,5 metre
33 Bronz Gary Chapman Yüzme Erkekler 100 m serbest
33 Bronz Faith Leech Yüzme Kadınlar 100 m serbest

Dış bağlantılar