1956 Yaz Olimpiyatları'nda binicilik - Bireysel konkur komple

1956 Yaz Olimpiyatları'nda binicilik - Bireysel konkur komple
YerStockholm, İsveç
Tarih11-14 Haziran
Ülke sayısı19
Sporcu sayısı56
Madalya sahipleri
Altın madalya   İsveç
Gümüş madalya   Almanya
Bronz madalya   Büyük Britanya
1952 1960
1956 Yaz Olimpiyatları'ndaki
binicilik etkinlikleri
Equestrian pictogram.svg
At terbiyesi bireysel takım
Konkur komple bireysel takım
Engel atlama bireysel takım

1956 Yaz Olimpiyatları'ndaki binicilik etkinliklerindeki bireysel konkur komple müsabakaları 11-14 Haziran günlerinde, oyunların düzenlendiği yer olan Avustralya'nın karantina kurallarını karşılayamaması sebebiyle İsveç'in başkenti Stockholm'deki Stockholm Olimpiyat Stadyumu'nda, Sollentuna beldesindeki Fäboda çiftliğinde ve Ulriksdal'da düzenlendi. İsveç adına yarışan Petrus Kastenman, elde ettiği 66,53 hata puanıyla altın madalyanın sahibi oldu. Alman August Lütke Westhues 84,87 hata puanıyla gümüş, Britanyalı Frank Weldon ise 85,48 hata puanıyla bronz madalya kazandı.

Sonuçlar

At terbiyesi sonrası

Sıra Sporcu Ülke At At terbiyesi
1 Otto Rothe  Almanya Sissi -98,40
2 Laurence Rook  Büyük Britanya Wild Venture -101,60
3 Klaus Wagner  Almanya Prinzeß -102,40
4 Frank Weldon  Büyük Britanya Kilbarry -103,20
5 Roland Perret  İsviçre Erlfried -105,60
6 Kari Tolvanen  Finlandiya Lariina -107,60
7 Bertie Hill  Büyük Britanya Countryman III -108,40
8 Hans von Blixen-Finecke, Jr.  İsveç Jubal -110,40
9 Valerian Kuybışev  Sovyetler Birliği Perekop -110,80
10 Emil-Otto Gmür  İsviçre Romeo -111,20
11 Alain Bouchet  Fransa Ferney -112,40
12 Petrus Kastenman  İsveç Iluster -116,40
13 Lev Baklışkin  Sovyetler Birliği Guimnast -119,20
14 Johan Asker  İsveç Iller -119,60
15 Hans Christian Andersen  Danimarka Tom -120,40
16 John Rumble  Kanada Cilroy -122,80
17 Giuseppe Molinari  İtalya Uccello -124,40
18 Brian Crago  Avustralya Radar -124,80
19 Jean Saint-Fort Paillard  Fransa Farceur -125,60
20 Raşko Fratev  Bulgaristan Naphtaline -126,80
21 Karl Ammitzbøll  Danimarka Kajus -129,20
Nikolay Şelenkov  Sovyetler Birliği Satrap -129,20
23 Konstantin Venkov  Bulgaristan Greibel -129,60
August Lütke Westhues  Almanya Trux von Kamax -129,60
25 Brian Herbinson  Kanada Tara -131,20
26 Nail Gönenli  Türkiye Temel -133,60
27 Ernie Barker  Avustralya Dandy -134,40
28 Virgil Bărbuceanu  Romanya Brebenel -136,00
29 Giancarlo Gutierrez  İtalya Wiston -138,80
30 Jim Elder  Kanada Colleen -141,20
Lars Kirkebjerg  Danimarka Havanna -141,20
32 Gheorghe Langa  Romanya Bolero -142,40
33 Reijo Kuistila  Finlandiya Lamora -142,80
Gheorghe Soare  Romanya Cabala -142,80
35 Fethi Gürcan  Türkiye Rih -143,20
36 Adriano Capuzzo  İtalya Tuft of Heather -145,60
37 Carlos de la Serna  Arjantin Fanion -146,00
Genko Raşkov  Bulgaristan Euphoria -146,00
39 Joaquim Silva  Portekiz Heléboro -149,20
40 Juan Martín Merbilháa  Arjantin Gitana I -150,00
Samuel Köchlin  İsviçre Goya -150,00
42 Fernando Cavaleiro  Portekiz Matre -152,00
43 Eduardo Cano  Arjantin Why -152,80
Kaarlo Anttinen  Finlandiya Locarno -152,80
45 Harry Freeman-Jackson  İrlanda Cellarstown -153,20
46 Bunty Thompson  Avustralya Brown Sugar -154,40
47 Jack Burton  Amerika Birleşik Devletleri Huntingfield -155,60
48 Ian Hume-Dudgeon  İrlanda Copper Coin -158,00
49 Joaquín Nogueras  İspanya Thalia -161,60
50 Frank Duffy  Amerika Birleşik Devletleri Drop Dead -162,40
51 Bill Mullins  İrlanda Charleville -166,00
52 Kemal Özçelik  Türkiye Eskimo -166,80
53 Faustino Domínguez  İspanya Anfitrion -170,80
54 Álvaro Sabbol  Portekiz Marto -173,20
55 Hernán Espinosa  İspanya Al-Herrasan -177,60
56 Walter Staley  Amerika Birleşik Devletleri Mud Dauber -182,00

Arazi sonrası

Sıra Sporcu Ülke At At terbiyesi Arazi Toplam
1 Petrus Kastenman  İsveç Iluster -116,40 69,87 -46,53
2 August Lütke Westhues  Almanya Trux von Kamax -129,60 64,73 -64,87
3 Frank Weldon  Büyük Britanya Kilbarry -103,20 37,72 -65,48
4 Lev Baklışkin  Sovyetler Birliği Guimnast -119,20 42,55 -76,65
5 Genko Raşkov  Bulgaristan Euphoria -146,00 44,77 -101,23
6 Laurence Rook  Büyük Britanya Wild Venture -101,60 -4,29 -105,89
7 Adriano Capuzzo  İtalya Tuft of Heather -145,60 26,19 -119,41
8 Giancarlo Gutierrez  İtalya Wiston -138,80 12,37 -126,43
9 Juan Martín Merbilháa  Arjantin Gitana I -150,00 23,54 -126,46
10 Walter Staley  Amerika Birleşik Devletleri Mud Dauber -182,00 47,43 -134,57
11 Bill Mullins  İrlanda Charleville -166,00 31,02 -134,98
12 Brian Crago  Avustralya Radar -124,80 -12,62 -137,42
13 Bertie Hill  Büyük Britanya Countryman III -108,40 -31,71 -140,11
14 John Rumble  Kanada Cilroy -122,80 -19,73 -142,53
15 Hans Christian Andersen  Danimarka Tom -120,40 -24,00 -144,40
16 Bunty Thompson  Avustralya Brown Sugar -154,40 9,34 -145,06
17 Otto Rothe  Almanya Sissi -98,40 -49,64 -148,04
18 Harry Freeman-Jackson  İrlanda Cellarstown -153,20 -7,61 -160,81
19 Kemal Özçelik  Türkiye Eskimo -166,80 -9,41 -176,21
20 Jim Elder  Kanada Colleen -141,20 -42,49 -183,69
21 Brian Herbinson  Kanada Tara -131,20 -75,30 -206,50
22 Eduardo Cano  Arjantin Why -152,80 -79,21 -232,01
23 Klaus Wagner  Almanya Prinzeß -102,40 -130,60 -233,00
24 Hans von Blixen-Finecke, Jr.  İsveç Jubal -110,40 -138,48 -248,88
25 Lars Kirkebjerg  Danimarka Havanna -141,20 -116,48 -257,68
26 Nail Gönenli  Türkiye Temel -133,60 -136,57 -270,17
27 Nikolay Şelenkov  Sovyetler Birliği Satrap -129,20 -148,48 -277,68
28 Jean Saint-Fort Paillard  Fransa Farceur -125,60 -159,30 -284,90
29 Ernie Barker  Avustralya Dandy -134,40 -161,60 -296,00
30 Gheorghe Soare  Romanya Cabala -142,80 -164,94 -307,74
31 Carlos de la Serna  Arjantin Fanion -146,00 -189,71 -335,71
32 Emil-Otto Gmür  İsviçre Romeo -111,20 -227,31 -338,51
33 Joaquim Silva  Portekiz Heléboro -149,20 -190,35 -339,55
34 Roland Perret  İsviçre Erlfried -105,60 -259,58 -365,18
35 Giuseppe Molinari  İtalya Uccello -124,40 -270,90 -395,30
36 Jack Burton  Amerika Birleşik Devletleri Huntingfield -155,60 -261,00 -416,60
37 Alain Bouchet  Fransa Ferney -112,40 -357,85 -470,25
38 Konstantin Venkov  Bulgaristan Greibel -129,60 -400,98 -530,58
39 Samuel Köchlin  İsviçre Goya -150,00 -407,21 -557,21
40 Fernando Cavaleiro  Portekiz Matre -152,00 -459,99 -611,99
41 Valerian Kuybışev  Sovyetler Birliği Perekop -110,80 -567,20 -678,00
42 Reijo Kuistila  Finlandiya Lamora -142,80 -795,72 -938,52
- Kari Tolvanen  Finlandiya Lariina -107,60 YT YT
- Johan Asker  İsveç Iller -119,60 YT YT
- Raşko Fratev  Bulgaristan Naphtaline -126,80 YT YT
- Karl Ammitzbøll  Danimarka Kajus -129,20 YT YT
- Virgil Bărbuceanu  Romanya Brebenel -136,00 YT YT
- Gheorghe Langa  Romanya Bolero -142,40 YT YT
- Fethi Gürcan  Türkiye Rih -143,20 YT YT
- Kaarlo Anttinen  Finlandiya Locarno -152,80 YT YT
- Ian Hume-Dudgeon  İrlanda Copper Coin -158,00 YT YT
- Joaquín Nogueras  İspanya Thalia -161,60 YT YT
- Frank Duffy  Amerika Birleşik Devletleri Drop Dead -162,40 YT YT
- Faustino Domínguez  İspanya Anfitrion -170,80 YT YT
- Álvaro Sabbol  Portekiz Marto -173,20 YT YT
- Hernán Espinosa  İspanya Al-Herrasan -177,60 YT

Engel atlama sonrası

Sıra Sporcu Ülke At At terbiyesi Arazi Engel atlama Toplam
1., altın madalya sahibi Petrus Kastenman  İsveç Iluster -116,40 69,87 -20,00 -66,53
2 August Lütke Westhues  Almanya Trux von Kamax -129,60 64,73 -20,00 -84,87
3 Frank Weldon  Büyük Britanya Kilbarry -103,20 37,72 -20,00 -85,48
4 Lev Baklışkin  Sovyetler Birliği Guimnast -119,20 42,55 -20,00 -96,65
5 Genko Raşkov  Bulgaristan Euphoria -146,00 44,77 -10,00 -111,23
6 Laurence Rook  Büyük Britanya Wild Venture -101,60 -4,29 -13,75 -119,64
7 Giancarlo Gutierrez  İtalya Wiston -138,80 12,37 -10,00 -136,43
8 Juan Martín Merbilháa  Arjantin Gitana I -150,00 23,54 -10,00 -136,46
9 Adriano Capuzzo  İtalya Tuft of Heather -145,60 26,19 -20,00 -139,41
10 Bill Mullins  İrlanda Charleville -166,00 31,02 -10,50 -145,48
11 Brian Crago  Avustralya Radar -124,80 -12,62 -10,00 -177,42
12 Bertie Hill  Büyük Britanya Countryman III -108,40 -31,71 -10,25 -150,36
13 Hans Christian Andersen  Danimarka Tom -120,40 -24,00 -10,00 -154,40
14 Bunty Thompson  Avustralya Brown Sugar -154,40 9,34 -10,00 -155,06
15 Otto Rothe  Almanya Sissi -98,40 -49,64 -10,00 -158,04
16 John Rumble  Kanada Cilroy -122,80 -19,73 -20,00 -162,53
17 Harry Freeman-Jackson  İrlanda Cellarstown -153,20 -7,61 -10,00 -170,81
18 Kemal Özçelik  Türkiye Eskimo -166,80 -9,41 -10,00 -186,21
19 Jim Elder  Kanada Colleen -141,20 -42,49 -10,00 -193,69
20 Brian Herbinson  Kanada Tara -131,20 -75,30 -10,00 -216,50
21 Klaus Wagner  Almanya Prinzeß -102,40 -130,60 0,00 -233,00
22 Eduardo Cano  Arjantin Why -152,80 -79,21 -10,00 -242,01
23 Lars Kirkebjerg  Danimarka Havanna -141,20 -116,48 -10,00 -267,68
24 Hans von Blixen-Finecke, Jr.  İsveç Jubal -110,40 -138,48 -37,50 -286,38
25 Jean Saint-Fort Paillard  Fransa Farceur -125,60 -159,30 -10,00 -294,90
26 Nikolay Şelenkov  Sovyetler Birliği Satrap -129,20 -148,48 -20,00 -297,68
27 Ernie Barker  Avustralya Dandy -134,40 -161,60 -21,50 -317,50
28 Carlos de la Serna  Arjantin Fanion -146,00 -189,71 -10,00 -345,71
29 Joaquim Silva  Portekiz Heléboro -149,20 -190,35 -10,00 -349,55
30 Emil-Otto Gmür  İsviçre Romeo -111,20 -227,31 -40,00 -378,51
31 Roland Perret  İsviçre Erlfried -105,60 -259,58 -40,00 -405,18
32 Giuseppe Molinari  İtalya Uccello -124,40 -270,90 -20,00 -415,30
33 Samuel Köchlin  İsviçre Goya -150,00 -407,21 -20,00 -577,21
34 Fernando Cavaleiro  Portekiz Matre -152,00 -459,99 -45,25 -657,24
35 Valerian Kuybışev  Sovyetler Birliği Perekop -110,80 -567,20 -40,00 -718,00
36 Reijo Kuistila  Finlandiya Lamora -142,80 -795,72 -12,25 -950,77
- Jack Burton  Amerika Birleşik Devletleri Huntingfield -155,60 -261,00 YK YK
- Alain Bouchet  Fransa Ferney -112,40 -357,85 YK YK
- Konstantin Venkov  Bulgaristan Greibel -129,60 -400,98 YK YK
- Walter Staley  Amerika Birleşik Devletleri Mud Dauber -182,00 47,43 YT YT
- Nail Gönenli  Türkiye Temel -133,60 -136,57 YK YK
- Gheorghe Soare  Romanya Cabala -142,80 -164,94 YT YT

Dış bağlantılar