1956 Yaz Olimpiyatları'nda güreş - Erkekler grekoromen +87 kg

1956 Yaz Olimpiyatları'nda güreş - Erkekler grekoromen +87 kg
YerMelbourne, Avustralya
Tarih3-6 Aralık
Ülke sayısı10
Sporcu sayısı10
Madalya sahipleri
Altın madalya   Sovyetler Birliği
Gümüş madalya   Almanya
Bronz madalya   İtalya
1952 1960
1956 Yaz Olimpiyatları'nda
güreş
Wrestling pictogram.svg
Serbest Grekoromen
  52 kg     52 kg  
  57 kg     57 kg  
  62 kg     62 kg  
  67 kg     67 kg  
  73 kg     73 kg  
  79 kg     79 kg  
  87 kg     87 kg
  +87 kg     +87 kg

1956 Yaz Olimpiyatları'ndaki güreş etkinliklerindeki erkekler grekoromen +87 kg müsabakaları 3-6 Aralık tarihleri arasında, Avustralya'nın Melbourne şehrindeki Royal Exhibition Building'de düzenlendi. Sovyetler Birliği'ni temsil eden Anatoliy Parfyonov altın madalyanın sahibi olurken, Alman Wilfried Dietrich gümüş, İtalyan Adelmo Bulgarelli ise bronz madalya kazandı.

Format

Yarışmacılar, beş ceza puanı elde ettikleri vakit elenmekteydi:

  • Tuş yaparak kazanma = 0 puan
  • Hakem kararıyla kazanma = 1 puan
  • 2-1'lik hakem kararıyla kaybetme = 2 puan
  • 3-0'lık hakem kararıyla kaybetme = 3 puan
  • Tuş olarak kaybetme = 3 puan

Sonuçlar

Lejant
5 ceza puanına ulaşıp elenen güreşçiler

1. tur

Müsabakalar 3 Aralık'ta gerçekleştirildi.

Kazanan Puan Sonuç Kaybeden Puan
 Hamit Kaplan (TUR) 1 3-0  Adelmo Bulgarelli (ITA) 3
 Antonios Georgulis (GRE) 1 3-0  Joseph Zammit (AUS) 3
 Husein Mehmedov (BUL) 1 3-0  Taisto Kangasniemi (FIN) 3
 Bertil Antonsson (SWE) 0 tuş  Dale Lewis (USA) 3
 Anatoliy Parfyonov (URS) 1 2-1  Wilfried Dietrich (GER) 2

2. tur

Müsabakalar 4 Aralık'ta gerçekleştirildi.

Kazanan Puan Sonuç Kaybeden Puan
 Adelmo Bulgarelli (ITA) 3 tuş  Joseph Zammit (AUS) 6
 Hamit Kaplan (TUR) 2 3-0  Antonios Georgulis (GRE) 4
 Taisto Kangasniemi (FIN) 3 tuş  Dale Lewis (USA) 6
 Wilfried Dietrich (GER) 2 tuş  Husein Mehmedov (BUL) 4
 Bertil Antonsson (SWE) 1 3-0  Anatoliy Parfyonov (URS) 4

3. tur

Müsabakalar 5 Aralık'ta gerçekleştirildi.

Kazanan Puan Sonuç Kaybeden Puan
 Adelmo Bulgarelli (ITA) 3 tuş  Antonios Georgulis (GRE) 7
 Hamit Kaplan (TUR) 3 2-1  Taisto Kangasniemi (FIN) 5
 Anatoliy Parfyonov (URS) 4 çekildi  Husein Mehmedov (BUL) 4
 Wilfried Dietrich (GER) 3 3-0  Bertil Antonsson (SWE) 4

4. tur

Müsabakalar 6 Aralık'ta gerçekleştirildi.

Kazanan Puan Sonuç Kaybeden Puan
 Adelmo Bulgarelli (ITA) 4 3-0  Bertil Antonsson (SWE) 7
 Wilfried Dietrich (GER) 4 3-0  Hamit Kaplan (TUR) 6
 Anatoliy Parfyonov (URS) 4 bay geçti

Final turu

Müsabakalar 6 Aralık'ta gerçekleştirildi.

Kazanan Sonuç Kaybeden
 Anatoliy Parfyonov (URS) 2-1  Wilfried Dietrich (GER)
 Anatoliy Parfyonov (URS) 3-0  Adelmo Bulgarelli (ITA)
 Wilfried Dietrich (GER) 3-0  Adelmo Bulgarelli (ITA)

Sıralama

Sıra Sporcu
1., altın madalya sahibi  Anatoliy Parfyonov (URS)
2., gümüş madalya sahibi  Wilfried Dietrich (GER)
3., bronz madalya sahibi  Adelmo Bulgarelli (ITA)
4  Hamit Kaplan (TUR)
5  Bertil Antonsson (SWE)
6  Taisto Kangasniemi (FIN)
7  Antonios Georgulis (GRE)
8  Yusein Mehmedov (BUL)
9  Joseph Zammit (AUS)
 Dale Lewis (USA)

Dış bağlantılar