1956 Yaz Olimpiyatları'nda güreş - Erkekler grekoromen 57 kg

1956 Yaz Olimpiyatları'nda güreş - Erkekler grekoromen 57 kg
YerMelbourne, Avustralya
Tarih3-6 Aralık
Ülke sayısı13
Sporcu sayısı13
Madalya sahipleri
Altın madalya   Sovyetler Birliği
Gümüş madalya   İsveç
Bronz madalya   Romanya
1952 1960
1956 Yaz Olimpiyatları'nda
güreş
Wrestling pictogram.svg
Serbest Grekoromen
  52 kg     52 kg  
  57 kg     57 kg  
  62 kg     62 kg  
  67 kg     67 kg  
  73 kg     73 kg  
  79 kg     79 kg  
  87 kg     87 kg
  +87 kg     +87 kg

1956 Yaz Olimpiyatları'ndaki güreş etkinliklerindeki erkekler grekoromen 57 kg müsabakaları 3-6 Aralık tarihleri arasında, Avustralya'nın Melbourne şehrindeki Royal Exhibition Building'de düzenlendi. Sovyetler Birliği'ni temsil eden Konstantin Vırupayev altın madalyanın sahibi olurken, İsveçli Edvin Vesterby gümüş, Rumen Francisc Horvath ise bronz madalya kazandı.

Format

Yarışmacılar, beş ceza puanı elde ettikleri vakit elenmekteydi:

  • Tuş yaparak kazanma = 0 puan
  • Hakem kararıyla kazanma = 1 puan
  • 2-1'lik hakem kararıyla kaybetme = 2 puan
  • 3-0'lık hakem kararıyla kaybetme = 3 puan
  • Tuş olarak kaybetme = 3 puan

Sonuçlar

Lejant
5 ceza puanına ulaşıp elenen güreşçiler

1. tur

Müsabakalar 3 Aralık'ta gerçekleştirildi.

Kazanan Puan Sonuç Kaybeden Puan
 Imre Hódos (HUN) 1 3-0  Reijo Nykänen (FIN) 3
 Adolfo Díaz (ARG) 0 tuş  Joe Sweeney (AUS) 3
 Francisc Horvath (ROU) 1 2-1  Konstantin Vırupayev (URS) 2
 Yaşar Yılmaz (TUR) 1 3-0  Omer Vercouteren (BEL) 3
 Dinko Petrov (BUL) 1 3-0  Edvin Vesterby (SWE) 3
 Fred Kämmerer (GER) 1 2-1  Franz Brunner (AUT) 3
 Kent Townley (USA) 0 bay geçti

2. tur

Müsabakalar 4 Aralık'ta gerçekleştirildi.

Kazanan Puan Sonuç Kaybeden Puan
 Imre Hódos (HUN) 2 3-0  Kent Townley (USA) 3
 Reijo Nykänen (FIN) 4 2-1  Adolfo Díaz (ARG) 2
 Francisc Horvath (ROU) 2 3-0  Joe Sweeney (AUS) 6
 Konstantin Vırupayev (URS) 3 3-0  Yaşar Yılmaz (TUR) 4
 Dinko Petrov (BUL) 2 3-0  Omer Vercouteren (BEL) 6
 Edvin Vesterby (SWE) 3 3-0  Franz Brunner (AUT) 5
 Fred Kämmerer (GER) 1 bay geçti

3. tur

Müsabakalar 5 Aralık'ta gerçekleştirildi.

Kazanan Puan Sonuç Kaybeden Puan
 Fred Kämmerer (GER) 2 3-0  Kent Townley (USA) 6
 Imre Hódos (HUN) 2 tuş  Adolfo Díaz (ARG) 5
 Francisc Horvath (ROU) 3 2-1  Reijo Nykänen (FIN) 6
 Konstantin Vırupayev (URS) 3 tuş  Dinko Petrov (BUL) 5
 Edvin Vesterby (SWE) 3 çekildi  Yaşar Yılmaz (TUR) 7

4. tur

Müsabakalar 6 Aralık'ta gerçekleştirildi.

Kazanan Puan Sonuç Kaybeden Puan
 Francisc Horvath (ROU) 4 3-0  Fred Kämmerer (GER) 5
 Konstantin Vırupayev (URS) 4 3-0  Imre Hódos (HUN) 5
 Edvin Vesterby (SWE) 3 bay geçti

5. tur

Müsabakalar 6 Aralık'ta gerçekleştirildi.

Kazanan Puan Sonuç Kaybeden Puan
 Edvin Vesterby (SWE) 4 2-1  Francisc Horvath (ROU) 6

Final turu

Müsabakalar 6 Aralık'ta gerçekleştirildi.

Kazanan Sonuç Kaybeden
 Konstantin Vırupayev (URS) 3-0  Edvin Vesterby (SWE)

Sıralama

Sıra Sporcu
1., altın madalya sahibi  Konstantin Vırupayev (URS)
2., gümüş madalya sahibi  Edvin Vesterby (SWE)
3., bronz madalya sahibi  Francisc Horvath (ROU)
4  Imre Hódos (HUN)
5  Fred Kämmerer (GER)
6  Dinko Petrov (BUL)
7  Adolfo Díaz (ARG)
8  Reijo Nykänen (FIN)
 Kent Townley (USA)
10  Yaşar Yılmaz (TUR)
 Franz Brunner (AUT)
12  Ronald Sweeney (AUS)
 Omer Vercouteren (BEL)

Dış bağlantılar