Madalya Tablosu

      Host nation

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Sovyetler Birliği 5 6 5 16
2  Büyük Britanya 5 4 4 13
3  Hollanda 5 3 0 8
4 Macaristan 2 2 3 7
5  İtalya 1 2 2 5
6  İsveç 1 0 2 3
7  Fransa 1 0 0 1
8  Batı Almanya 0 1 2 3
9  Çekoslovakya 0 1 1 2
10  Yugoslavya 0 1 0 1
11 Doğu Almanya 0 0 1 1
Total 20 20 20 60

Madalya Özeti

Dalış

Erkekler maçı
Event Altın Gümüş Bronz
3 m sıçrama tahtası László Újvári
Macaristan
141.17 Horst Rosenfeld
 Batı Almanya
139.77 Roman Brener
 Sovyetler Birliği
139.39
10 m platform Brian Phelps
 Büyük Britanya
143.74 Mikhail Chachba
 Sovyetler Birliği
136.87 Jenõ Marton
Macaristan
134.68
Kadınlar maçı
Event Altın Gümüş Bronz
3 m sıçrama tahtası Ninel Krutova
 Sovyetler Birliği
124.22 Charmain Welsh
 Büyük Britanya
123.32 Valentina Zhedova
 Sovyetler Birliği
122.75
10 m platform Aldona Kareckaité
 Sovyetler Birliği
81.14 Raisa Gorokhovskaya
 Sovyetler Birliği
80.93 Birte Hanson
 İsveç
80.34

Yüzme

Erkekler Maçı

Event Altın Gümüş Bronz
100 m serbest Paolo Pucci
 İtalya
56.3 Viktor Polevoy
 Sovyetler Birliği
56.9 Gyula Dobai
Macaristan
57.5
400 m serbest Ian Black
 Büyük Britanya
4:31.3 Boris Nikitin
 Sovyetler Birliği
4:36.2 Paolo Galletti
 İtalya
4:38.1
1500 m serbest Ian Black
 Büyük Britanya
18:05.8 József Katona
Macaristan
18:13.0 Gennady Androsov
 Sovyetler Birliği
18:30.2
100 m sırt üstü yüzüş Robert Christophe
 Fransa
1:03.1 Leonid Barbier
 Sovyetler Birliği
1:03.9 Wolfgang Wagner
Doğu Almanya
1:05.5
200 m kurbağalama yüzüş Leonid Kolesnikov
 Sovyetler Birliği
2:41.1 Roberto Lazzari
 İtalya
2:41.3 Klaus Bodinger
 Batı Almanya
2:41.4
200 m kelebekleme Ian Black
 Büyük Britanya
2:21.9 Pavel Pazdírek
 Çekoslovakya
2:22.6 Graham Symonds
 Büyük Britanya
2:25.8
4×200 m serbest röle  Sovyetler Birliği
Gennady Nikolayev
Vladimir Struzhanov
Igor Luzhkovsky
Boris Nikitin
8:33.7  İtalya
Frederico Dennerlein
Paolo Galletti
Angelo Romani
Paolo Pucci
8:41.2 Macaristan
József Katona
Imre Nyéki
György Muller
Gyula Dobai
8:45.3
4×100 m karışık röle  Sovyetler Birliği
Leonid Barbier
Vladimir Minachkin
Vitaliy Chenenkov
Viktor Polevoy
4:16.5 Macaristan
László Magyar
György Kunsagi
György Tumpek
Gyula Dobai
4:20.4  İtalya
Gilberto Elsa
Roberto Lazzari
Frederico Dennerlein
Paolo Pucci
4:21.9

Kadınlar Maçı

Event Altın Gümüş Bronz
100 m serbest Kate Jobson
 İsveç
1:04.7 Cocky Gastelaars
 Hollanda
1:05.0[1] Judy Grinham
 Büyük Britanya
1:05.4[1]
400 m serbest Jans Koster
 Hollanda
5:02.6 Corrie Schimmel
 Hollanda
5:02.6 Nancy Rae
 Büyük Britanya
5:07.7
100 m sırt üstü yüzüş Judy Grinham
 Büyük Britanya
1:12.6 Margaret Edwards
 Büyük Britanya
1:12.9 Larisa Viktorova
 Sovyetler Birliği
1:13.9
200 m kurbağalama yüzüş Ada den Haan
 Hollanda
2:52.0 Anita Lonsbrough
 Büyük Britanya
2:53.5 Wiltrud Urselman
 Batı Almanya
2:53.8
100 m kelebekleme yüzüş Tineke Lagerberg
 Hollanda
1:11.9 Atie Voorbij
 Hollanda
1:12.2 Marta Skupilova
 Çekoslovakya
1:14.3
4×100 m serbest röle  Hollanda
Corrie Schimmel
Tineke Lagerberg
Greetje Kraan
Cocky Gastelaars
4:22.9  Büyük Britanya
Judy Grinham
Elspeth Ferguson
Judith Samuel
Diana Wilkinson
4:24.2  İsveç
Birgitta Eriksson
Karin Larsson
Barbro Andersson
Kate Jobson
[2]
4:28.5
4×100 m karışık röle  Hollanda
Lenie de Nijs
Ada den Haan
Atie Voorbij
Cocky Gastelaars
4:52.9  Sovyetler Birliği
Larisa Viktorova
Eve Uusmees
Galina Kamaeva
Ulvi Voog
4:54.2  Büyük Britanya
Judy Grinham
Anita Lonsbrough
Christine Gosden
Diana Wilkinson
4:54.3

Su Topu

Event Altın Gümüş Bronz
Erkekler turnuvası  Macaristan  Yugoslavya  Sovyetler Birliği
  1. ^ a b "Results". 27 Mart 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Haziran 2020. 
  2. ^ scmsom results