1966-67 UEFA Kupa Galipleri Kupası
Final durumu
Şampiyon Almanya Bayern München (1. kez)
İkinci İskoçya Rangers FC
1965-66
1967-68

1966-67 UEFA Kupa Galipleri Kupası ulusal kupa şampiyonlarını karşı karşıya getiren UEFA Kupa Galipleri Kupası'nın yedinci sezonu. Final maçının uzatma bölümünde bulduğu golle, rakibi Rangers'ı mağlup eden Bayern München kupanın sahibi oldu. Kupadaki son altı yıl içinde dördüncü kez, final karşılaşması doksan dakikalık normal sürede tamamlanamadı.

Ön eleme turu

1. Takım Top. 2. Takım 1. maç 2. maç
Valur İzlanda 2 - 9 Belçika R. Standard de Liège 1 - 1 1 - 8

Birinci tur

1. Takım Top. 2. Takım 1. maç 2. maç
Beograd Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti 1 - 6 Sovyetler Birliği Spartak Moscow 1 - 3 0 - 3
Rapid Wien Avusturya 9 - 3 Türkiye Galatasaray SK 4 - 0 5 - 3
Shamrock Rovers İrlanda 8 - 2 Lüksemburg Spora Luxembourg 4 - 1 4 - 1
TJ Tatran Prešov Çekoslovakya 3 - 4 Batı Almanya Bayern München 1 - 1 2 - 3
Fiorentina İtalya 3 - 4 Macaristan Raba ETO Győr 1 - 0 2 - 4
AEK Yunanistan 2 - 4 Portekiz SC Braga 0 - 1 2 - 3
BSG Chemie Leipzig Doğu Almanya 5 - 2 Polonya Legia Warszawa 3 - 0 2 - 2
R. Standard de Liège Belçika 6 - 1 Kıbrıs Cumhuriyeti Apollon Lemesu 5 - 1 1 - 0
Servette FC İsviçre 3 - 2 Finlandiya ÅIFK Turku 1 - 1 2 - 1
Floriana Malta 1 - 7 Hollanda Sparta Rotterdam 1 - 1 0 - 6
Strasbourg Fransa 2 - 1 Romanya Steaua Bucureşti 1 - 0 1 - 1
Swansea Town Galler 1 - 5 Bulgaristan Slaviya Sofiya 1 - 1 0 - 4
Glentoran FC Kuzey İrlanda 1 - 5 İskoçya Rangers FC 1 - 1 0 - 4
Borussia Dortmund Batı Almanya Bay - -
Skeid Fotball Norveç 4 - 5 İspanya Real Zaragoza 3 - 2 1 - 3
Aalborg BK Danimarka 1 - 2 İngiltere Everton FC 0 - 0 1 - 2

Birinci maç


İkinci maç

5 Ekim 1966
Raba ETO Győr Macaristan 4 - 2 İtalya Fiorentina
Stolcz Gol 9' Gol 60'
Varsányi Gol 36'
Orbán Gol 86'
Bertini Gol 20'
De Sisti Gol 32'

Raba ETO Győr toplamda 4-3 kazandı.

İkinci tur

1. Takım Top. 2. Takım 1. maç 2. maç
Spartak Moscow Sovyetler Birliği 1 - 2 Avusturya Rapid Wien 1 - 1 0 - 1
Shamrock Rovers İrlanda 3 - 4 Batı Almanya Bayern München 1 - 1 2 - 3
Raba ETO Győr Macaristan 3 - 2 Portekiz SC Braga 3 - 0 0 - 2
BSG Chemie Leipzig Doğu Almanya 2 - 2(dep.) Belçika R. Standard de Liège 2 - 1 0 - 1
Servette FC İsviçre 2 - 1 Hollanda Sparta Rotterdam 2 - 0 0 - 1
Strasbourg Fransa 1 - 2 Bulgaristan Slaviya Sofiya 1 - 0 0 - 2
Rangers FC İskoçya 2 - 1 Batı Almanya Borussia Dortmund 2 - 1 0 - 0
Real Zaragoza İspanya 2 - 1 İngiltere Everton FC 2 - 0 0 - 1

Çeyrek final

1. Takım Top. 2. Takım 1. maç 2. maç
Rapid Wien Avusturya 1 - 2(uz.) Batı Almanya Bayern München 1 - 0 0 - 2
Raba ETO Győr Macaristan 2 - 3 Belçika R. Standard de Liège 2 - 1 0 - 2
Servette FC İsviçre 1 - 3 Bulgaristan Slaviya Sofiya 1 - 0 0 - 3
Rangers FC İskoçya 2 - 2(kura) İspanya Real Zaragoza 2 - 0 0 - 2

Yarı final

1. Takım Top. 2. Takım 1. maç 2. maç
Bayern München Batı Almanya 5 - 1 Belçika R. Standard de Liège 2 - 0 3 - 1
Slaviya Sofiya Bulgaristan 0 - 2 İskoçya Rangers FC 0 - 1 0 - 1

Final

1. Takım Top. 2. Takım
Bayern München Batı Almanya 1 - 0(uz.) İskoçya Rangers FC

Dış bağlantılar