Madalya tablosu

      Host nation

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Sovyetler Birliği 12 7 5 24
2  Doğu Almanya 4 6 5 15
3  Hollanda 3 1 1 5
4  Fransa 2 0 1 3
5  Büyük Britanya 1 3 3 7
6  İtalya 1 0 1 2
7  İsveç 0 2 2 4
8 Macaristan 0 1 1 2
9  Avusturya 0 1 0 1
9 İspanya 0 1 0 1
9  Batı Almanya 0 1 0 1
12  Finlandiya 0 0 1 1
12  Polonya 0 0 1 1
12 Romanya 0 0 1 1
12  Yugoslavya 0 0 1 1
Total 23 23 23 69

Madalya Özeti

Dalış

Erkekler maçı
Event Altın Gümüş Bronz
3 m sıçrama tahtası  Mikhail Safonov (URS) 155.27  Tord Andersson (SWE) 146.30  Franco Cagnotto (ITA) 146.21
10 m platform  Klaus Dibiasi (ITA) 162.92  Brian Phelps (GBR) 152.01  Jerzy Kowalewski (POL) 143.13
Kadınlar maçı
Event Altın Gümüş Bronz
3 m sıçrama tahtası  Vera Baklanova (URS) 136.59  Delia Reinhard (GDR) 136.05  Tamara Fyedosova (URS) 133.23
10 m platform  Natalya Kuznetsova (URS) 100.93  Ingeborg Pertmayr (AUT) 94.52  Gabriele Krauss Schöpe (GDR) 91.22

Yüzme

Erkekler maçı

Event Altın Gümüş Bronz
100 m serbest  Bobby McGregor (GBR) 53.7  Leonid Ilyichev (URS) 54.3  Udo Poser (GDR) 54.8
400 m serbest  Frank Wiegand (GDR) 4:11.1  Semyon Belits-Geiman (URS) 4:13.2  Alain Mosconi (FRA) 4:13.6
1500 m serbest  Semyon Belits-Geiman (URS) 16:58.5  Alan Kimber (GBR) 17:13.2  Aleksandr Pletnyev (URS) 17:17.9
200 m sırt üstü yüzüş  Yuriy Gromak (URS) 2:12.9  Jaime Monzó (ESP) 2:15.7  Joachim Rother (GDR) 2:16.7
200 m kurbağalama yüzüş  Georgiy Prokopenko (URS) 2:30.0  Aleksandr Tutakayev (URS) 2:30.3  Egon Henninger (GDR) 2:30.5
200 m kelebekleme yüzüş  Valentin Kuzmin (URS) 2:10.2  Horst-Günter Gregor (GDR) 2:10.6  Anatoliy Skavronskiy (URS) 2:11.2
400 m bireysel karışık yüzme  Frank Wiegand (GDR) 4:47.9  Andrey Dunayev (URS) 4:48.7  Klaus Katzur (GDR) 4:55.7
4×100 m serbest röle  Doğu Almanya
Frank Wiegand
Udo Poser
Horst-Günter Gregor
Peter Sommer
3:36.8  Sovyetler Birliği
Leonid Ilyichev
Viktor Mazanov
Georgiy Kulikov
Vladimir Shuvalov
3:37.5  İsveç
Lester Eriksson
Göran Jansson
Yngvar Eriksson
Jan Lundin
3:39.0
4×200 m serbseet röle  Sovyetler Birliği
Leonid Ilyichev
Semyon Belits-Geiman
Aleksandr Pletnev
Yevgeniy Novikov
8:00.2  Doğu Almanya
Horst-Günter Gregor
Alfred Müller
Udo Poser
Frank Wiegand
8:01.6  İsveç
Lester Eriksson
Olle Ferm
Ingvar Eriksson
Jan Lundin
8:04.3
4×100 m karışık röle  Sovyetler Birliği
Viktor Mazanov
Georgiy Prokopenko
Valentin Kuzmin
Leonid Ilyichev
4:02.4  Doğu Almanya
Jürgen Dietze
Egon Henninger
Horst-Günter Gregor
Frank Wiegand
4:02.9 Macaristan
József Csikány
Ferenc Lenkei
Ákos Gulyás
István Szentirmay
4:05.9

Kadınlar maçı

Event Altın Gümüş Bronz
100 m serbest  Martina Grunert (GDR) 1:01.2  Judit Turóczy (HUN) 1:02.1  Pauline Sillett (GBR) 1:02.5
400 m serbest  Claude Mandonnaud (FRA) 4:48.2  Ada Kok (NED) 4:48.7  Tamara Sosnova (URS) 4:50.1
100 m sırt üstü yüzme  Christine Caron (FRA) 1:08.1  Linda Ludgrove (GBR) 1:08.9  Cristina Balaban (ROM) 1:09.7
200 m kurbağalama yüzme  Galina Prozumenshchikova (URS) 2:40.8  Irina Posdnyakova (URS) 2:41.9  Jill Slattery (GBR) 2:47.9
100 m kelebekleme yüzme  Ada Kok (NED) 1:05.6  Heike Hustede (FRG) 1:06.3  Eila Pyrhönen (FIN) 1:07.8
400 m bireysel karışık yüzme  Betty Heukels (NED) 5:25.0  Heidi Pechstein (GDR) 5:26.0  Lyudmila Kasiyeva (URS) 5:28.4
4×100 m serbest röle  Sovyetler Birliği
Natalya Sipchenko
Antonina Rudenko
Natalya Ustinova
Tamara Sosnova
4:11.3  İsveç
Ingrid Gustavsson
Ulla Jafvert
Ann-charlott Lilja
Anne-Christine Hagberg
4:12.2  Hollanda
Toos Beumer
Mirjam van Hemert
Bep Weeteling
Lydia Schaap
4:12.8
4×100 m karışık röle  Hollanda
Cobie Sikkens
Gretta Kok
Ada Kok
Toos Beumer
4:36.4  Sovyetler Birliği
Natalya Mikhaylova
Galina Prozumenshchikova
Tatyana Devyatova
Antonina Rudenko
4:38.2  Büyük Britanya
Linda Ludgrove
Diana Harris
Mary-Anne Cotterill
Pauline Sillett
4:38.4

Su Topu

Event Altın Gümüş Bronz
Erkekler yarışması  Sovyetler Birliği  Doğu Almanya  Yugoslavya