1967 Akdeniz Oyunları'nda atletizm mücadeleleri Tunus'ta yapıldı. Kadın kategorileri ilk kez Akdeniz Oyunları takviminde yer aldı.

Madalyalar

Erkekler

Kategori Altın Gümüş Bronz
100 metre Charis Ayvaliotis
 Yunanistan
10.6 Pasquale Giannattasio
 İtalya
10.6 Ennio Preatoni
 İtalya
10.8
200 metre Ippolito Giani
 İtalya
21.1 Livio Berruti
 İtalya
21.2 Miguel Irandegui
 İspanya
21.3
400 metre Sergio Bello
 İtalya
47.7 Rogelio Rivas
 İspanya
47.9 Nikolaos Regoukos
 Yunanistan
47.9
800 metre Pierre Toussaint
 Fransa
1:54.3 Youssef Nasri
 Tunus
1:54.7 Virgilio Gonzalez
 İspanya
1:54.7
1500 metre Renzo Finelli
 İtalya
3:49.6 José Maria Morera
 İspanya
3:50.0 Jorge Gonzalez
 İspanya
3:50.5
5000 metre Mohamed Gammoudi
 Tunus
14:02.2 Drago Zuntar
 Yugoslavya
14:04.2 Giuseppe Cindolo
 İtalya
14:05.0
10.000 metre Mohamed Gammoudi
 Tunus
31:01.6 Ali Khamassi
 Tunus
31:22.8 Drago Zuntar
 Yugoslavya
31:35.0
110 metre engelli Giovanni Cornacchia
 İtalya
14.2 Sergio Liani
 İtalya
14.2 Athanassios Lazaridis
 Yunanistan
14.7
400 metre engelli Alessandro Scatena
 İtalya
52.9 Mehmet Geşaş
 Türkiye
53.4 Manuel Gayoso
 İspanya
53.9
3000 m hendekli Javier Alvarez
 İspanya
8:44.3 Labidi Ayachi
 Tunus
8:48.4 Mariano Haro
 İspanya
8:50.0
4x100 metre bayrak  İtalya (ITA) 40.6  İspanya (ESP) 41.6  Tunus (TUN) 42.7
4x400 metre bayrak  İtalya (ITA) 3:12.6  İspanya (ESP) 3:15.9  Tunus (TUN) 3:20.9
Maraton Antonio Ambu
 İtalya
2:21:31 İsmail Akçay
 Türkiye
2:21:44 Carlos Perez
 İspanya
2:23:04
20 km yürüyüş Nicola De Vito
 İtalya
1:38:42.6 Chedli Benali
 Tunus
1:39:08.6 Hamed Nadhari
 Tunus
1:43:58.2
50 km yürüyüş Vittorio Visisni
 İtalya
4:39:53.7 Naceur Ben Ahmed Messaoud
 Tunus
4:43:48.6 Hamed Nadhari
 Tunus
4:52:43.5
Yüksek atlama Miodrag Todosijević
 Yugoslavya
2,13 m Ioannis Koussoulas
 Yunanistan
2,05 m Polde Milek
 Yugoslavya
2,02 m
Sırıkla atlama Christos Papanikolaou
 Yunanistan
5,15 m Renato Dionisi
 İtalya
4,90 m Jean-Pierre Colusso
 Fransa
4,70 m
Uzun atlama Mijenko Rak
 Yugoslavya
7,53 m Panagiotis Katseris
 Yunanistan
7,51 m Rafael Blanquer
 İspanya
7,50 m
Üç adım atlama Luis Felipe Areta
 İspanya
16,23 m Giuseppe Gentille
 İtalya
16,04 m Michail Karagiannis
 Yunanistan
15,45 m
Gülle atma Tomislav Šuker
 Yugoslavya
18,01 m Arnjold Beer
 Fransa
17,72 m Milija Jocović
 Yugoslavya
17,53 m
Disk atma Silvano Siméon
 İtalya
57,30 m Marian Gredelj
 Yugoslavya
55,90 m Gilberto Ferrini
 İtalya
53,72 m
Cirit atma Franco Radman
 İtalya
69,20 m GR Alfonso Carlos de Andres
 İspanya
66,78 m Fernando Tallon
 İspanya
64,10 m

Kadınlar

Kategori Altın Gümüş Bronz
100 metre Sylviane Telliez
 Fransa
11.8 Donata Govoni
 İtalya
11.9 Patrizia Seriau
 İtalya
12.4
80 metre engelli Carla Panerai
 İtalya
11.3 Đurđa Fočić
 Yugoslavya
11.4 Magali Vettorazzo
 İtalya
11.5
Yüksek atlama Snežana Hrepevnik
 Yugoslavya
1,70 m Đurđa Fočić
 Yugoslavya
1,61 m Luciana Giamperlati
 İtalya
1,58 m
Uzun atlama Maria Vittoria Trio
 İtalya
6,13 m Đurđa Fočić
 Yugoslavya
5,75 m Charoula Sassagianni
 Yunanistan
5,74 m
Gülle atma Beya Bouabdallah
 Tunus
11,57 m Djemai El Hem
 Tunus
9,10 m Rabea Ghezlane
 Cezayir
8,36 m
Cirit atma Chedlia Ben Mrad
 Tunus
33,10 m Beya Bouabdallah
 Tunus
30,84 m Rabea Ghezlane
 Cezayir
24,78 m

Madalya tablosu

      Ev sahibi ülke

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  İtalya (ITA) 14 6 6 26
2  Tunus (TUN) 4 7 4 15
3  Yugoslavya (YUG) 4 5 3 12
4  İspanya (ESP) 2 5 8 15
5  Yunanistan (GRE) 2 2 4 8
6  Fransa (FRA) 2 1 1 4
7  Türkiye (TUR) 0 2 0 2
8  Cezayir (ALG) 0 0 2 2
Toplam 28 28 28 84

Kaynakça